o nás

Naše chovatelská stanice byla založena v lednu 2018.

Jsme členy ZO Přerov, svazu chovatelů koček, který je součástí mezinárodní organizace FIFE.

Bylo-nebylo, jednou jsme se v rámci naší práce ( věnujeme se s manželkou fotografování miminek a rodin ) setkali u zákazníků s velkou chlupatou koulí, která si nás tak oblíbila, že se neustále kolem nás otírala, vrněla a s mňaučením si vyžadovala pozornost a hlazení na zádech. Chovatele jsem vyzpovídal a když jsme odcházeli, mužská část naší rodiny byla zamilovaná a přesvědčená, že si pořídí takovou kočičku. Dámská, ta rezignovala :-) .

Nastala nejtěžší doba, měsíce jsem hltal  informace kde se dalo a když jsem byl přesvědčený, že Ragdoll je kočička, která semnou zůstane do konce života, nastalo nejsložitější rozhodování. Výběr kočičky a následné dlouhé, předlouhé čekání, než si ten hravý, hebký obláček dovezeme domů a  budeme mu moci dát spokojený a šťastný život. No a tímto to vše začalo.

Dnes naše kočičky patří mezi plnohodnotné členy  rodiny, plně využívají celý náš dům a společně s námi i postel v ložnici. Každý člen kočičí smečky, tak jak už to u tohoto plemene bývá si oblíbil jednoho člena rodiny a tomu dává naprostou lásku, oddanost a až závislost. Naše kočičí smečka je zvyklá na děti, běžné zvuky domácnoti a co je důležité, žiji společně s našimi pejsky. Máme Stafordšírského  Bullteriera Najtíka, toho kočičí kamarádi vůbec nezajímají, má rád svůj klid a pohodu, dále pak máme Elišku,vykastrovanou fenečku z útulku, které jsme chtěli před roky dát šanci na spokojený život a vzali jsme si ji  k nám na domek. Kdyby to bylo možné naučila by se i mňoukat, aby mohla být plnohodnotným členem kočičí smečky, jak moc je všechny miluje.