en

o nás

Naše chovatelská stanice byla založena v lednu 2018 u mezinárodní organizace FIFe.

Jsme členy ZO Přerov.

Bylo-nebylo, jednou jsme v rámci naší práce ( věnujeme se s manželkou fotografování miminek a rodin ) setkali u zákazníků s velkou chlupatou koulí, která si nás tak oblíbila, neustále kolem nás otírala, vrněla a mňaučením si vyžadovala pozornost a hlazení na zádech. Chovatele jsem vyzpovídal a když jsme odcházeli, mužská část naší rodiny byla zamilovaná a přesvědčená, že si pořídí takovou kočičku. Dámská, ta rezignovala :-) .

Nastala nejtěžší doba, měsíce jsem hltal  informace kde se dalo a když jsem byl přesvědčený, že Ragdoll je kočička, která semnou zůstane do konce života nastalo nejsložitější rozhodování, výběr kočičky a následné dlouhé, předlouhé čekání, než si ten hravý, hebký obláček dovezeme domů a budeme mu moci dát spokojený a šťastný život. No a tímto to vše začalo.

Dnes naše kočičky patří mezi rovnoprávné členy  rodiny, plně využívají celý náš dům a společně s námi i postel v ložnici. Každý člen kočičí smečky, tak jak už to u tohoto plemene bývá, si oblíbil jednoho člena rodiny a tomu dává naprostou lásku, oddanost a až závislost. Naše kočičí smečka je zvyklá na děti, běžné zvuky domácnoti a co je důležité, žiji společně s našimi pejsky. Máme Stafordšírského  Bullteriera Najtíka, toho kočičí kamarádi vůbec nezajímají, má rád svůj klid a pohodu, dále pak máme Elišku,vykastrovanou fenečku z útulku, které jsme chtěli před roky dát šanci na spokojený život a vzali jsme si ji  k nám na domek. Kdyby to bylo možné naučila by se i mňoukat, aby mohla být plnohodnotným členem kočičí smečky, jak moc je všechny miluje.

Vím, že jsme na začátku a máme před sebou obrovský kus cesty, o to je to pro nás větší výzva splnit si svůj sen, mít vlastní úspěšnou chov. stanici a jít za svým velkým cílem.

document.write('TOPlist'); //-->